W r ó ć

16 February 2021

Zaproszenia ślubne - kiedy, co i jak? 
Wywiad z Mus Paper Studio

Jeśli właśnie zaczynasz się zastanawiać kiedy i jak wziąć się za poszukiwanie odpowiednich zaproszeń ślubnych, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie!

Zaprosiłam do współpracy studio papeterii ślubnej, aby pomóc Wam w poszukiwaniach odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące zaproszeń ślubnych. 

Mam nadzieję, że podołaliśmy temu zadaniu. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej możecie śmiało pisać na instagramie, facebooku lub mailem!

Teraz czas na lekturę!

 

 

  • Zacznijmy od przedstawienia MUS Paper Studio, które zgodziło się odpowiedzieć na moje pytania! Kim jesteście i czym się zajmujecie?

 

Zajmujemy się tworzeniem nowoczesnej i minimalistycznej papeterii ślubnej oraz okolicznościowej. Dbamy, aby każdy szczegół był przemyślany i idealnie wpasowany w styl wydarzenia. Tworzymy subtelne i klasyczne wzory dla nowoczesnych par.

 

Jesteśmy małym, pełnym pasji studiem, które uwielbia świętować miłość!

 

Podczas projektowania czerpiemy inspiracje z natury, architektury i podróży. Zwracamy uwagę na każdy elementy papeterii, tak aby opowiedzieć wyjątkową historię naszych klientów.

 

Zapewniamy najwyższą jakość usług oraz pięknej papeterii ślubnej oraz okolicznościowej.

 

  • Świetnie! W takim razie powiedzcie proszę kiedy powinniśmy zacząć szukać odpowiednich zaproszeń i dlaczego? 

 

Jak najszybciej :) Znalezienie wymarzonych zaproszeń zajmuje sporo czasu. Jeżeli Para Młoda potrzebuje pomocy w podjęciu decyzji lub chcieliby omówić coś więcej, mogą napisać do nas wiadomość. Z przyjemnością doradzimy, najlepiej jak umiemy.

 

W MUS Paper Studio zalecamy zamawiać zaproszenia ok. 3 tygodnie przed terminem rozdawania ich gościom. 

 

Proces projektowania, wprowadzania zmian przez Parę Młodą oraz realizacja zajmuje do 2,5 tygodnia. 

 

 

  • Ile zaproszeń powinniśmy zamówić?

 

Pary Młode zamawiają zaproszenia dla gości, którzy będą zarówno na ślubie jak i przyjęciu weselnym, a także dla gości, których chcą zaprosić wyłącznie na ceremonię zaślubin. Zalecamy zamawiać kilka dodatkowych zaproszeń do samodzielnego wypisania. 

 

 

 

  • Coraz popularniejsza staje się instytucja Save the date, wytłumaczcie proszę na czym polega i czy warto z niej skorzystać?

 

Save the date to zawiadomienie o ślubie. W ten sposób goście mogą zarezerwować sobie termin, przed dostarczeniem formalnych zaproszeń. 

 

Para Młoda może wybrać Save the date w klasycznej, papierowej formie lub w wersji elektronicznej, którą mogą wysłać e-mailem lub MMS’em. 

 

Warto rozważyć wysłanie Save the date jeśli przyjęcie odbywa się w popularnym okresie wakacyjnym lub kiedy wielu gości musi zaplanować podróż z zagranicy. 

 

 

  • Co w takim razie powinno znajdować się na zaproszeniu?

 

Na zaproszeniach ślubnych nie powinno zabraknąć imion i nazwisk pary młodej oraz gości, którzy otrzymają zaproszenie. 

 

Ważne jest także umieszczenie daty, godziny oraz miejsca ślubu i wesela. 

 

 

  • Co to jest RSVP?

 

RSVP to skrót od francuskiego „répondez s’il vous plaît”, który oznacza „proszę odpowiedzieć”. 

 

Jest to prośba o potwierdzenie przybycia, zazwyczaj z określoną datą, do której należy powiadomić parę młodą o przybyciu na przyjęcie lub jego braku. 

 

Wiele par decyduje się na umieszczeniu RSVP na dodatkowej karcie, która dołączona jest do zaproszenia. 

 

 

 

 

  • Załóżmy, że mamy już nasze zaproszenia, więc kiedy zacząć rozdawać zaproszenia ślubne? 

 

Zaproszenia zalecamy rozdawać gościom od 4 do 6 miesięcy przed planowaną uroczystością. Goście także potrzebują czasu na przygotowanie się na przyjęcie, dlatego warto zaprosić ich zdecydowanie wcześniej. 

 

  • Jak zapraszać: pocztą czy osobiście? 

 

Jeśli istnieje możliwość, zaproszenia najlepiej przekazać osobiście. Są też goście do których para młoda nie jest w stanie dotrzeć, np. za granicę, wtedy idealnym rozwiązaniem jest wysłanie zaproszeń pocztą. 

 

  • Jak przebiega proces zamawiania zaproszeń w MUS Paper Studio?

 

Pierwszym etapem jest wybranie wzoru zaproszeń. Jeżeli para młoda poszukuje niestandardowego wzoru, wykonujemy projekt indywidualny. 

 

Potrzebujemy kilka dni na przygotowanie projektu, który wysyłamy w formie pliku, a także na wprowadzenie poprawek po konsultacji z parą młodą. 

 

Na zrealizowanie zamówienia potrzebujemy ok. 14 dni roboczych. 

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na nasz Instagram lub Facebook 🤍@muspaperstudio i https://www.facebook.com/muspaperstudio

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! 

 

 

Jeśli więc szukacie swoich wymarzonych zaproszeń ślubnych zajrzyjcie koniecznie na wskazane wyżej media społecznościowe! Dla Par Młodych, które podpiszą ze mną umowę na reportaż ślubny czeka niespodzianka przygotowana przez MUS Paper Studio :)

Nie czekajcie, piszcie już dziś by dowiedzieć się, czy Wasz termin jest jeszcze dostępny!

Paulina

 

Z a p y t a j   o   o f e r t ę