​​​​​​​​​​​​​​E-mail: sposati.photo@gmail.com

Gdzie stacjonuję: Góra (Dolny Śląsk).

Gdzie pracuję: Głównie Dolny Śląsk, Wielkopolska 
i Lubuskie, bywam w Zachodniopomorskim.
Chętnie dojadę na Wasz ślub gdzie trzeba!

 

Aby się ze mną skontaktować zachęcam do wypełnienia poniższego formularzu.  

Odpowiem najszybciej jak to możliwe :)

Wasze imiona:
E-mail:
Skąd jesteście?
Data ślubu:
Napisz coś więcej o Waszym ślubie i weselu (gdzie ma się odbyć, czy to ślub kościelny czy cywilny, itp.)
W y ś l i j
W y ś l i j
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Znajdziesz mnie również na social mediach!

 

Dojazd do 100 km od Góry (Dolny Śląsk) jest GRATIS. Powyżej 100 km należy doliczyć koszty dojazdu - 1,5 PLN za każdy dodatkowy kilometr.
Wymagam noclegu w dniu ślubu, jeśli miejsce wesela oddalone jest od Góry (Dolny Śląsk) ponad 100 km. 

 

40 najważniejszych pytań do fotografa ślubnego, które powinniście mu zadać! Przed spotkaniem zapiszcie sobie najważniejsze z nich i zadajcie je swojemu fotografowi. 

 

1. Kiedy zaczyna się i kończy Twoja praca w dniu naszego ślubu?

2. Jak możemy przygotować siebie i otoczenie, aby zdjęcia były jak najlepsze?
3. Czy pracujesz sam/a?
4. Kto wykona nasze zdjęcia?
5. Czy masz rozwiązanie dla osób, które nie potrafią i nie lubią pozować?
6. Czy posiadasz kurs liturgiczny (w przypadku ślubu kościelnego)?
7. Co się stanie jeśli zepsuje ci się sprzęt?
8. Co się stanie jeśli nie będziesz mógł/mogła pojawić się na naszym ślubie?
9. Ile będziemy czekać na gotowe zdjęcia?
10. Czy dostaniemy surowe zdjęcia?
11. Czy potrzebujesz noclegu?
12. Czy pokrywamy koszty dojazdu?
13. Jaki jest Twój styl i czego możemy oczekiwać po twoich zdjęciach?
14. Czy podpowiesz miejsce na sesję plenerową, jeśli my nie będziemy wiedzieć gdzie chcemy ją wykonać?
15. Jak wygląda podpisanie umowy? 
16. Czy można podpisać umowę na odległość?
17. Jak daleko dojeżdżasz na ślub?
18. Co dokładnie zawiera oferta?
19. Czy możemy mieć wgląd do umowy przed jej podpisaniem?
20. Ile ślubów obsługujesz podczas jednego weekendu, a ile rocznie?
21. Jak długo pracujesz jako fotograf ślubny?
22. Czy oddajesz też czarno-białe zdjęcia?
23. Jak zabezpieczasz zdjęcia przed ich utratą?
24. Czy podana w ofercie liczba zdjęć to liczba minimalna czy ostateczna?
25. Czy oferujesz opcję drugiego fotografa na ślub?
26. Czy przynosisz własne oświetlenie?
27. Czy oferujesz sesje narzeczeńskie?
28. Kto wybiera zdjęcia do obróbki - my czy fotograf?
29. Kiedy warto wykonać sesję ślubną? W dniu ślubu czy w inny dzień?
30. Czy wykonujesz zdjęcia grupowe?
31. Czy możemy domówić odbitki i album/fotoksiążkę?
32. Czy fotografujesz śluby humanistyczne?
33. W jakiej formie otrzymamy zdjęcia?
34. Ile czasu będzie dostępna galeria ze zdjęciami?
35. Czy mogę przerabiać zdjęcia otrzymane od Ciebie?
36. Czy zgoda na publikację zdjęć jest wymagana? Czy możemy ją cofnąć?
a38. Jak dokonać rezerwacji terminu?
39. Czy musimy się spotkać przed podpisaniem umowy?
40. Jak wygląda płatność za reportaż? 

 

Jeśli jeszcze tu jesteście to zapraszam do zapoznania się z moją ofertą na reportaż ślubny 2023!

Sprawdźcie czy Wam odpowiada, a jeśli odpowiedź brzmi TAK to na dole strony znajdziecie formularz kontaktowy! 

Na tych slajdach znajdziesz kilka zdjęć z mojego portfolio. Jeśli chcesz zobaczyć więcej zapraszam bezpośrednio na stronę www.sposati-foto.pl lub napiszcie do mnie, a udostępnię Wam pełny reportaż!

W ofercie zwróćcie uwagę na to jak długo dany fotograf pracuje - nie każdy fotograf pracuje do oczepin, a także ile zdjęć otrzymacie w formie elektronicznej, a ile w formie odbitek. Zastanówcie się czy taka liczba Was satysfakcjonuje. Jeśli inne kwestie pozostają dla Was bardziej istotne to warto o nie dopytać i poprosić o zawarcie wszystkiego w umowie. Dopytajcie o dodatkowe koszty - czy fotograf pobiera opłatę za dojazd, a jeśli tak to ile? I czy potrzebuje noclegu - jeśli tak to czy Wy macie go zorganizować i pokryć jego koszt?

 

W kwestiach komunikacyjnych z fotografem, dobrze jest napisać w pierwszej wiadomości kilka informacji o Was i o Waszym ślubie i weselu. Od razu będziecie mogli sprawdzić czy nadajecie na tych samych falach i czy Wasza współpraca okaże się satysfakcjonująca. Pamiętajcie, że zdjęcia to efekt końcowy kilku etapów wspólnego wysiłku, który powinien zaistnieć po obu stronach. Idealnie byłoby móc polegać na fotografie i mieć do niego pełne zaufanie.

Wskazówka: jeśli czujecie, że fotograf to "nie Wasz człowiek" odpuśćcie, warto poszukać kogoś innego.

 

Zadajcie sobie również pytanie jak długo jesteście gotowi czekać na zdjęcia? Taka kwestia również powinna zostać zawarta w umowie. Jeśli zależy Wam na szybkim otrzymaniu zdjęć, nie wybierajcie kogoś, kto zdjęcia dostarcza po pół roku od dnia ślubu. Chyba, że dla fantastycznych zdjęć jednak jesteście gotowi poczekać. Jednocześnie pamiętajcie, praca fotografa to nie tylko jeden dzień "pstrykania" zdjęć - to bardzo długi proces, który owocuje wspaniałymi efektami jeśli tylko zaufamy profesjonaliście.

 

W końcowej fazie poszukiwań fotografa ślubnego pamiętajcie, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik i podpisać umowę z wykonawcą (dotyczy to się wszystkich wykonawców w branży ślubnej). Nigdy nie decydujcie się na fotografa bez podpisywania umowy. Profesjonaliści zawsze taką umowę Wam dostarczą i będą chcieli ją podpisać. Sprawdźcie czy wszystkie ważne dla Was aspekty są w niej zawarte. Jeśli jednak po ślubie poszłoby coś nie tak, jesteście zabezpieczeni i możecie dobiegać się swoich praw w sądzie.

Wskazówka: przeczytajcie dobrze umowę, a jeśli ktoś proponuje swoje usługi bez podpisywania umowy - nie warto się na niego decydować.

 

Podsumowując, na początku sprawdźcie jakie zdjęcia Wam się podobają i szukajcie fotografa, którego kadry łapią Was za serce. Jeśli znajomi (a nawet inni usługodawcy) polecają Wam swojego fotografa, to zastanówcie się czy na pewno jego zdjęcia to jest to czego szukacie - oczywiście, może być dobrym usługodawcą, ale niekoniecznie musi spełniać Wasze wymagania. Dzień ślubu, to dzień, w którym to Wy powinniście być z wszystkiego zadowoleni i nie pozostawiajcie nic przypadkowi, aby zmniejszyć swój stres. Sprawdźcie także opinie o osobach, które są Waszymi potencjalnymi kandydatami na fotografów - szukajcie głównie na niezależnych stronach (typu Facebook), gdzie nie można ukryć negatywnych opinii. Zawsze podpisujcie umowy, nie dajcie się zwieść. Mówcie otwarcie o swoich oczekiwaniach, najważniejsza jest rozmowa. Zadajcie tyle pytań, ile tylko przyjdzie Wam na myśl.

 

Poniżej przygotowałam dla Was 40 najważniejszych pytań jakie powinniście zadać fotografowi ślubnemu! Koniecznie to sprawdźcie!

 

Zdjęcie wykonane przez Paulinę Gradys

 

 

To ja kryję się pod nazwą Sposati Fotografia. Łapię w kadry najpiękniejsze momenty Waszego ślubu i wesela!

 

Jeśli tu jesteście to znaczy, że chcielibyście się dowiedzieć jak wybrać fotografa na swój ślub?

 

Pozwólcie, że Wam w tym pomogę! To nie jest prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać, ale jednocześnie jeśli nie pozostawicie nic przypadkowi, może okazać się całkiem satysfakcjonująca. 

 

Nie tracąc czasu, przejdźmy do rzeczy - najważniejszym pytaniem, które musicie zadać samym sobie jest to: jaki styl fotografii Wam się podoba? Czy są to jasne, delikatne kadry pozbawione kontrastu czy może ciemniejsze, ciepłe fotografie? Aktualnie w świecie fotografii ślubnej istnieje bardzo dużo różnych wariacji i styli, które nakręca moda wywodząca się głównie z amerykańskich reportaży ślubnych. Warto więc zajrzeć na pinteresta czy nawet Instagram (przydatne będą takie hashtagi, jak #fotografślubny, #fotografnaślub) i sprawdzić, które kadry sprawiają, że serce bije Wam szybciej. 

Wskazówka: szukając na Instagramie znajdziesz fotografów tworzących w stylu, który Ci się podoba - zaobserwuj ich i sprawdź czy ich kontent jest dla Ciebie zadowalający. Może złapiecie dobry kontakt i wybór fotografa będzie prostszy niż myślisz. 

 

Samo portfolio fotografa jest często uszczuplone - mało fotografów pokazuje cały reportaż na swojej stronie. Dobrym pomysłem, jest więc poproszenie o dostęp do całego reportażu ślubnego, gdzie zobaczycie jak wyglądają kadry z całego dnia. Jeśli ktoś ma coś do ukrycia, powinno Wam dać to do myślenia.

 

Kiedy już znajdziesz to, czego oczekujesz w portfolio fotografa, czas zapytać o jego ofertę. Pamiętajcie, zdjęcia to jedyna rzecz (oprócz współmałżonka), która po ślubie zostanie z Wami na zawsze - to są Wasze wspomnienia, utrwalone i nieprzemijalne dzięki fotografii. Dlatego też jestem zdania, że na fotografii ślubnej nie warto oszczędzać. Jeśli chcecie być w stu procentach zadowoleni z tego co otrzymacie nie szukajcie pół środków. 
Wskazówka: warto przeorganizować swój budżet, jeśli fotograf, o którym marzycie jest poza zasięgiem. Może okazać się, że przykładowa fontanna z czekolady to niekoniecznie najważniejsza kwestia w dniu Waszego ślubu.

 

 

Z a p y t a j   o   o f e r t ę